Pierwszy koncert

Nasz pierwszy koncert premierowy odbył się 12 czerwca 2016 roku w Filharmonii Opolskiej. Po niespełna roku przygotowywać, zaśpiewaliśmy m. in.: I Follow River, Viva Forever, Let it Be, Shout to the Lord. Przynajmniej połowa z osób biorących udział w koncercie nadal śpiewa w chórze 🙂

Festiwal Kolęd i Pastorałek

W 207/2018 udało nam się zdobyć I miejsce w pierwszym etapie będzińskiego Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Łambinowicach, a w drugim etapie wyróżnienie już w Będzinie.

O!polskie o poranku

W lutym 2018 roku zostaliśmy laureatami plebiscytu telewizji regionalnej TVP3 O!polskie o poranku. Dzięki nagrodzie, mogliśmy zrealizować nasze pierwsze studyjne nagrania.

Festiwal Mniejszości Niemieckiej

Jesteśmy podwójny laureatem Festiwalu Chórów i Zespołów Śpiewaczych Mniejszości Niemieckiej w Walcach 2018 i 2019 z nagrodą specjalną. Ciekawostką jest, że wykonywaliśmy tu utwory anglojęzyczne w niemieckich wersjach 🙂 I znów wygrana pozwoliła nam na dalszy rozwój i inwestycję w stroje 🙂

4th European Choir Games and Grand Prix of Nations

Jak do tej pory to nasz największy wyczyn sceniczny, a mianowicie udział w międzynarodowych rozgrywkach chórów z całego świata w Goteborgu w Szwecji w 2019. W kategorii Pop, Jazz, Show zdobyliśmy SILVER DIPLOMA LEVEL VI 🙂 Do tego wzięliśmy udział w spektakularnej paradzie narodów i w wielkim finale tego tygodniowego festiwalu.

„From Now On”

No i nasz pierwszy teledysk zrealizowaniu we wrześniu 2020 roku. „From Now On” z boskiego filmu The Greatest Showman, który oglądaliśmy w autokarze do Szwecji 🙂 Do współpracy zaprosiliśmy doświadczonych wokalistów i tancerzy oraz ekipę z Emeraldii. Była to inna forma rozwoju i pracy, a jednocześnie poradzenia sobie z trudną sytuacją pandemiczną i brakiem koncertów.