OPOLE YOUTH CHOIR JUNIOR

Dedykowany dzieciom w wieku 6-11 lat. Na próbach poznajemy tajniki poprawnego śpiewania, podstawy czytania nut, budujemy fundamenty śpiewania w harmonii i występów scenicznych. Na każde nasze spotkanie składa się emisja głosu, kształcenie słuchu, praca nad piosenką i przygotowanie do różnych projektów. Piosenki i projekty czasami pokrywają się z materiałem realizowanym z Opole Youth Choir Teens.

Próby odbywają się raz w tygodniu w Opolu.

OPOLE YOUTH CHOIR TEEN

Dla dzieci i młodzieży w wieku 12 – 17 na poziomie zaawansowanym. Na próbach kształcimy te same umiejętności co w przypadku grupy Junior, jednak na wyższym i trudniejszym poziomie. Spory nacisk kładziemy tu też na radzenie sobie ze stresem w występach publicznych i warsztat solowy chórzysty.

Próby odbywają się raz w tygodniu w Opolu.

OPOLE YOUTH CHOIR SENIOR

Dedykowany młodym wokalistom w wieku 18-25 lat, którzy mają choćby minimalne doświadczenie sceniczne w śpiewaniu solo czy chórze. Materiał realizowany w tej grupie jest na poziomie wysoko zaawansowanym, dlatego wymagana jest podstawowa umiejętność czytania nut (w razie jej braku, istnieje możliwość douczenia).

Próby odbywają się raz w tygodniu w Opolu.

OPOLE YOUTH CHOIR EXPORT

Jest to nic innego jak grupa eksportowa, składająca się z najlepszych i najbardziej pracowitych członków OYC. Jej kształt ustala dyrygent i jest uzależniony od wymogów koncertu, konkursu, eventu, projektu czy teledysku. Próby tej grupy są dodatkowymi spotkaniami, poza obowiązkowymi próbami w powyższych chórach, i są ustalane w zależności od potrzeby.